Онкология и Изкуствен интелект
Статистики на блога
  • 45 434 посещения

Внезапно прилошаване след химиотерапия

I.Bivolarski
I.Bivolarski
03.04.2019

Ако провеждате химиотерапия поради онкологично заболяване, то трябва да имате предвид, че може да имате внезапно прилошаване след проведената вливка.

Каква може да е причнината за прилошаването е трудно да се отговори, но може да се направи почти 90% връзка с проведената близка химиотерапевтична вливка. Диференциалната диагноза може да е много голяма, но все пак се открояват няколко причини!

1.Рязко спадане на кръвното налягане. Ако допреди самата вливка сте имали нормално или дори леко повишено кръвно налягане, то е добре да знаете, че има химиотерапевтици, които са способни да го сринат.

2.Понижение на кръвната захар веднага след химиолечението. Макар и рядко химиолечението може да доведе до понижение на кръвната захар.

3.Можете да получите и рязко “виене” на свят, което също е с доста разтеглива диференциална диагноза.

Все пак ако получите такива оплаквания е добре да знаете, че те са временни и отминават сравнително бързо в общия случай. Задържането на който и да е било от тези признаци, трябва незбавно да Ви заведе отново при лекувашия Ви лекар.

Опитайте се да седнете! Не правете резки движения! Съобщете за състоянитето си на персонала или на Ваш близък!

   Send article as PDF   
I.Bivolarski
За рака